Dt. Ergin Yılmaz

Dt. Ergin Yılmaz
Diş Ünitesi
Hakkında

Dt. Ergin YILMAZ

1977 yılında Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde doğan Dt. Ergin Yılmaz, İlkokulu Razgrad’da tamamladıktan sonra 1989 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etmiş ve Bursa’ya yerleşmiştir.

Ortaokulu Bursa Hürriyet Lisesi’nde tamamlayan Yılmaz, sonrasında Çelebi Mehmet Lisesi’nden mezun olmuştur.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olan Yılmaz, aynı yıl askerliğini yedek subay olarak yapmıştır.

2006-2007 yıllarında bireysel muayenehane işleten Yılmaz, sırasıyla; Anadolu Hastanesi Diş Kliniği, Yenişehir Ayan Ağız ve Diş Polikliniği, Mesam Ağız ve Diş Polikliniği gibi özel diş kliniklerinde çalışmıştır.

2012 yılında, Özel Beyaz İnci Diş Polikliniği’ne şirket ortağı olarak katılan Yılmaz, 2016 yılında Özel Beyaz İnci 2 Diş Polikliniği’nde Mesul Müdür olarak görev yapmıştır. Buradaki görevinden üç yıl sonra ayrılan Yılmaz, son olarak Esentepe Hastanesi’nde göreve başlamıştır.

Dt. Yılmaz; ağız ve diş hastalıklarının tedavisine yönelik, diştaşı temizliği, diş beyazlatma, dolgu, kanal tedavisi, çocuklara yönelik koruyucu tedaviler, sabit ve hareketli protezler, implant, genel anestezi altında yapılan işlemler ve cerrahi çekim gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Dt. Ergin Yılmaz, 2009 yılından bu yana üyesi olduğu Aktif Felsefe Bursa Kültür Derneği’nde, felsefe ve psikoloji alanında eğitimler alırken, gönüllü çalışmalara da destek olmaktadır.

Aktif Felsefe Kültür Derneği bünyesinde; okul onarımları, çevre temizliği, tiyatro gösterileri, okuma akşamları gibi faaliyetlerde aktif olarak yer alan Yılmaz, ayrıca çeşitli okullarda ağız ve diş sağlığı eğitimleri vermiş, çocuklara yönelik ücretsiz diş kontrolleri yapmış ve meslek tanıtım günlerine katılmıştır.

Yabancı dili İngilizce olan Yılmaz, evli ve bir çocuk babasıdır.